خدمات اکتیو شبکه

پشتیبانی 24 ساعته
مشاوره رایگان تلفنی
موبایل شما با موفقیت ثبت گردید.
مشاوران ما در کوتاه‌ترین زمان ممکن پاسخگوی شما خواهند بود

خدمات اکتیو شبکه به عنوان تنظیمات و پیکربندی دستگاه‌های ارتباطی شبکه و مدیریت در یک مجتمع شناخته می‌شود. خدمات اکتیو شبکه منجر به عملکرد مناسب یک شبکه در حال اجرا می‌شود. هر شبکه طبق کاربرد و نحوه عملکردش، به تجهیزات و تنظیمات فردی خود نیاز دارد تا با توجه به مسائل اقتصادی بهترین کارایی را داشته باشد.

خدمات اکتیو شبکه چیست؟

خدماتی که آراد آرپانت در بخش اکتیو شبکه ارائه می‌دهد بسیار گسترده است و بر اساس نیاز شرکت‌ها و سازمان‌ها به انجام تنظیمات مورد نیاز شبکه‌ها و نرم افزارها می‌پردازد. شبکه‌های مختلف بر اساس خدماتی که در هر شبکه قابل ارائه هستند و همچنین هر چیزی که یک سازمان از شبکه کامپیوتری خود انتظار دارد، نیازمند انجام عملیات تنظیم ویژه‌ای بر روی کلیهٔ تجهیزات اکتیو شبکه است. در نتیجه هدف از انجام خدمات اکتیو شبکه در شرکت آراد آرپانت افزایش کارایی و اثربخشی شبکه مشتریان خود است.

فعالیت‌ های اکتیو شبکه

در ادامه به طور مختصر، خدمات فعالیت‌های اکتیو شبکه شرح داده شده است.

 • تنظیمات و پیکربندی سرورهای لینوکس و ویندوز
 • پیکربندی نرم افزار، پیکربندی و تنظیم خدمات سرور لینوکس و ویندوز
 • نظارت بر شبکه پیکربندی روتر
 • پیکربندی و تنظیم فایروال
 • نصب و پیکربندی بی سیم 
 • نصب و پیکربندی آنتی ویروس‌ها بر روی سرورها و کلاینت‌ها
 • طراحی و اجرای متن پشتیبان‌گیری خودکار برای سرورها
 • مدیریت کردن پهنای باند و ترافیک و دسترسی داشتن به اینترنت
 • پیاده سازی سیستم و خدمات ویپ
 • راه اندازی دوربین امنیتی و سیستم نظارت
 • نصب، راه اندازی و پیکربندی تجهیزات سوئیچینگ
 • نصب، راه اندازی و پیکربندی تجهیزات مسیریابی
 • نصب، راه اندازی و پیکربندی تجهیزات امنیت شبکه
 • نصب، راه اندازی و پیکربندی تجهیزات ذخیره سازی و پشتیبان گیری اطلاعات
 • نصب، راه اندازی و پیکربندی انواع سرورها مانند سرور دامین کنترلر، سرور فایل، سرور ایمیل، سرور پشتیبان، وب سرور و...
 • نصب، راه اندازی و پیکربندی انواع سرویس‌ها مانند Active Directory، DHCP، DNS، ISA، IIS، RAS، NAT، Proxy و...
 • نصب و راه اندازی سیستم‌های نظارت و مدیریت شبکه
 • نصب و راه‌اندازی سیستم‌های IP تلفنی، مرکز تماس و مراکز تماس

خدمات پشتیبانی شبکه با آراد آرپانت

سرویس‌ های اکتیو در شبکه

طبق تعریفی که درباره تجهیزات فعال شبکه در ابتدای محتوا ذکر شد، ممکن است برای شما هم سؤال شده باشد که تجهیزات اکتیو شبکه چیست و چه خدمات پشتیبانی شبکه ای برای آن‌ها ارائه می‌شود؟ در ادامه این مقاله به تعریف کاملی از برخی اجزای تجهیزات فعال شبکه پرداخته شده است که با مطالعه آن می‌توانید به پاسخ این سؤال دست یابید. برخی از تجهیزات اکتیو شبکه عبارت‌اند از:

1- کارت شبکه (Network Interface Card or NIC)

یکی از مهم‌ترین عناصر سخت افزاری کارت شبکه است که هنگام پیاده سازی یک شبکه کامپیوتری به کار برده می‌شود. هر کامپیوتر موجود در شبکه اعم از سرویس گیرندگان و سرویس دهندگان، به یک کارت شبکه نیاز دارد. این تجهیزات، میان کامپیوتر و محیط انتقال ارتباط ایجاد می‌کنند که بیشتر مادربردهای جدیدی که از آنان در کامپیوترهای شخصی استفاده می‌شود، یک اینترفیس شبکه ای onboard دارند. کامپیوترهای قدیمی و یا کامپیوترهای جدیدی که اینترفیس شبکه‌ای onboard ندارند، هنگام اتصال به شبکه، یک کارت شبکه باید بر روی آنان نصب شود. 

2- سرور (Server)

سرورها در شبکه نقش‌های زیادی را بر عهده دارند و همچنین قیمت آن‌ها نیز نسبت به سایر تجهیزات فعال شبکه معمولاً بیشتر است. به همین خاطر است که انتخاب سرور مناسب و درست از نظر برند، کیفیت و کارآیی بسیار حائز اهمیت است و نیاز به تخصص دارد.

انتخاب سرور نامناسب می‌تواند باعث بوجود آمدن کندی‌های زیاد و خرابی‌های مکرر و هزینه‌های پشتیبانی ناخواسته شود. در واقع سرور کامپیوتری است که برای کامپیوترها یا کاربران آن خدماتی را ارائه می‌دهد. می‌توان سرور کامپیوتری را این گونه تعریف کرد که این تجهیز درخواست را پردازش می‌کند و داده را به کامپیوتر دیگری در بستر اینترنت یا شبکه منتقل می‌کند.

3- اکسس پوینت (Access Point)

همانطور که در یک شبکه کابلی برای برقراری ارتباط بین کامپیوترها به یک سوئیچ شبکه نیاز است، در شبکه‌های وایرلس نیز به یک سخت افزار جهت برقراری ارتباط بین میان کامپیوترها نیاز است که آن را اکسس پوینت می‌نامند. اکسس پوینت‌ها در حقیقت، در شبکه‌های اکتیو شبکه و وایرلس کاری را برعهده دارند که سوئیچ‌ها در شبکه‌های کابلی انجام می‌دهند.

4- سوئیچ شبکه (Network Switch)

سوئیچ شبکه از عناصر اصلی و مهم در شبکه‌های کامپیوتری، به خصوص از اجزای مهم در راه اندازی تجهیزات اکتیو شبکه است. با استفاده از سوئیچ، چندین کاربر می‌توانند به صورت همزمان در یک لحظه از طریق شبکه، اطلاعات را ارسال کنند. سرعت ارسال اطلاعات هر یک از کاربران متاثر بر سرعت دستیابی سایر کاربران شبکه نیست. سوئیچ مثل روتر ارتباط بین چندین شبکه را امکان پذیر می‌سازد، همچنین به طور مستقیم امکان ارتباط گره‌های متفاوت مثل کامپیوترهای یک شبکه با یکدیگر را میسر می‌نماید.

5- روتر (Router)

یکی از دستگاه‌های شبکه‌ای مهم و حیاتی "روتر" است که در شبکه‌های LAN و WAN مورد استفاده قرار می‌گیرد. تاکنون روترها در مدل‌های متفاوت و با معماری مختلف طراحی، تولید و عرضه شده‌اند. امروزه کاربرد روترها در اکتیو شبکه بسیار زیاد شده است. از مهم‌ترین دلایل گسترش استفاده از روتر در راه اندازی شبکه اکتیو، ضرورت اتصال یک شبکه به چندین شبکه دیگر (اینترنت و یا سایر سایت‌های از راه دور) در حال حاضر است.

6- مودم (Modem)

امروزه کاربران اینترنت به روش‌های مختلفی به اینترنت وصل می‌شوند. اما از راه‌های ساده و پرکاربرد جهت اتصال به اینترنت استفاده از مودم‌های ADSL و یا سایر روش‌های DSL و مودم‌های مخابراتی است.

7- پرینت سرور (Print Server) در شبکه اکتیو

شما پرینتر خود را با کابل یو اس بی یا پارالل به پرینت سرور وصل می‌کنید و از جهت دیگر با یک کابل شبکه، پرینت سرور را به سوئیچ شبکه متصل می‌نمایید. با این کار پرینت سرور IP می‌گیرد و در شبکه قابل شناسایی می‌شود و از این به بعد کاربران درخواست‌های پرینت خود را به طور مستقیم برای پرینتر می‌فرستند و دیگر نیازی به این ندارد که همیشه کامپیوتر روشن و یک پرینتر بر روی آن Share شده باشد تا بقیه کاربران بتوانند بر روی آن پرینت بفرستند.

خدمات دواپس با آراد آرپانت

تعرفه خدمات اکتیو شبکه چقدر است؟

یکی از مهم‌ترین مواردی که در تعیین قیمت خدمات اکتیو شبکه تأثیرگذار است، تجهیزاتی است که برای اجرای این بخش از شبکه مورد استفاده قرار می‌گیرند. هرچه که تعداد نرم‌افزارها بیشتر بوده و نظارت و مدیریت بر آن‌ها مهم‌تر باشد، هزینه‌ای که باید پرداخته شود، بیشتر خواهد شد. 

دریافت خدمات اکتیو شبکه‌ های کامپیوتری آراد آرپانت

خدمات اکتیو شبکه دقیقاً مثل تمام بخش‌های مرتبط با شبکه به علم و هنر دست متخصصان کاربلد و حرفه‌ای اکتیوکار نیاز دارد. دقت کنید لزوماً هرکسی که مدتی در زمینه پیکربندی فعالیت کرده یا درسش را خوانده، از عهده این کار تخصصی برنمی‌آید و کارشناسان تیم انتخابی باید سابقه تجربی در این زمینه داشته باشند. 

در واقع تیم خدمات اکتیو شبکه، باید توانایی ارائه این سطح از پشتیبانی را داشته باشند تا همیشه مدیر سرور، از وضعیت شبکه یک آگاهی نسبی داشته باشد و از تلف شدن زمان و سرمایه جلوگیری کند. توجه داشته باشید که با گسترش وسعت شبکه، مسئله مستندسازی نیاز به توجه بیشتر دارد.

تیم آراد آرپانت تمامی این توانایی‌ها را با بهترین کیفیت ارائه می‌دهد و شما می‌توانید برای استفاده از خدمات مورد نیازتان مانند خدمات دواپس، خدمات نرم افزارهای سرویس دسک جیرا و کانفلوئنسو... با تیم خدمات اکتیو شبکه آراد آرپانت در ارتباط باشید.

نیاز به مشاوره رایگان داری؟